Sildade reguleerimine

Sildade reguleerimine on teenus, mis tagab auto sõiduomadused ning aitab rehvidel kauem vastu pidada. Peale sillastendis käimist võib paraneda ka auto juhitavus, sest tavaliselt kaasneb probleemidega see, et auto vibreerib teel veidralt või kisub alati ühes suunas.

 

Nende märkide põhjal tead, et auto vajab sildade reguleerimist:

  1. Rehvid on kulunud ebaühtlaselt
  2. Auto kaldub kõrvale sõidutrajektoorilt
  3. Kurvidest välja sõites tuleb rool tagasi raskelt "null" asendisse
  4. Rool on keerates "tundlik" 
  5. Otse sõites on rool viltu
  6. Auto otsib teed

 

Isegi kui probleeme ei ole alati märgata, tasub autoga sillastendis käia iga aasta. See aitab vältida rehvide ebaühtlast kulumist ning säästa raha pidevalt uute rehvide ostmise arvelt. Samuti peab sillastendis käima peale mõne veermiku komponendi vahetust. Sildade reguleerimist vajab varem või hiljem iga auto.

Auto sillastend on lihtne protseduur ent see vajab spetsiaalseid seadmeid, tuvastamaks rataste asümmeetria põhjuse ja ulatuse.

Tavaliselt on eelpool kirjeldatud vead tingitud veermiku ja rooliosade kulumisest või purunemisest. Seega tuleb kõigepealt veermik ja roolisüsteem remontida, kulunud ja purunenud detailid vahetada. Peale uute detailide paigaldamist on võimalik reguleerida sõiduki esisild või esi- ja tagasild. Soovitame vähemalt üks kord aastas teostada sõidukil veermiku kontroll.

Sildade reguleerimise käigus reguleeritakse sõidukitel rataste kokkujooksu C, külgkallet A ja pikikallet B (pikikallet nimetatakse sageli ka "caster").

 

Broneeri sillastend ja sildade reguleerimine oma lähimas Carstop’i teenindused kodulehel oleva mugava kontaktivormi abil, või helista meile.

 

Sinu auto pikaealisus sõltub sellest, kui kiiresti tekkinud probleemid lahendatud saavad. Kohe kui märkad oma auto juures midagi tavapärasest erinevat, too see lähimasse Carstopi esindusse, kus professionaalsed spetsialistid vea tuvastavad ja parandavad.