Auto tehnilise seisukorra kontroll

Põhjalik auto kontroll autoteeninduses on igal juhul kasulik. Spetsialist vaatab auto üle igal võimalikul viisil ning see aitab kindlustada, et  auto läbiks tehnoülevaatuse probleemideta. Järgnevast sektsioonist leiab infot selle kohta, mida Carstop’i teenindustes kontrollitakse. Mitmeid asju saab iga inimene ka ise kontrollida.

 

Auto kontroll visuaalselt

Esmalt teostame visuaalse kontrolli – vaatame, ega ei hakka silma midagi tavapärasest erinevat ning täidame teeninduslehel

  1. Kontrollime rehvide olukorda. Rehvid peaksid olema kulunud ühtlaselt. Kui märgata on ebaühtlast kulumist, võib olla auto veermikuga probleeme (kulunud rooli/vedrustuse komponendid jne). Rehvide ebaühtlase kulumise korral vajab auto veermik hooldust ning suure tõenäosusega on vaja autole osta ka uus komplekt rehve.
  2. Tõstame auto üles ja kontrollime auto veermikku ja väljalaskesüsteemi, ega ei esine kahjustusi või roostet. Veermikul eksisteeriv rooste on Eestis ünsa tavapärane. Kuid rohkelt roostet või metalli läbiv rooste tähendab vajadust teostada parandustöid. Kahjustused või mõlgid auto alumises osas võivad viidata sellele, et autoga on olnud õnnetus(i) ja see vähendab auto väärtust.
  3. Kontrollime ka auto mootoriruumi ja vedrustust lekete osas. Lekete olemasolu tähendab taaskord seda, et auto vajab parandustöid.
  4. Kontrollime voolikuid ja rihmasid, ega neil ei esine mõrasid või kahjustusi. Samuti kontrollime vedelikupaake ja vedelike tasemeid. Autol, millel näiteks jahutusvedeliku paak on tühi, võib olla tõsiseid probleeme.
  5. Kontrollime ka pukse ja rooliotsi ning kõike muud, mis auto sõidu pehmemaks ja vaiksemaks teevad.
  6. Võimalusel kontrollime ka käigukasti õli. Levinud väärarusaam on, et käigukasti õli ei pea üldse vahetama. Kuigi käigukasti õli ei pea tõesti nii tihti vahetama, kui auto mootoriõli, on õlivahetused siiski vajalikud. Seda eriti automaatkäigukastide puhul – kui õlivahetusi ei teostata regulaarselt, läheb automaatkast suurema tõenäosusega katki.

Kui kaalud kasutatud auto ostmist, too see kindlasti kontrolli lähimasse Carstop’i esindusse. Teeme autole põhjaliku tehnilise kontrolli ja anname täpse ülevaate leitud vigadest. Sellise kontrolli teostamine aitab säästa palju raha.

Kui plaanid minna tehnoülevaatusele, kontrollime ise eelnevalt kõik üle ning teostame vajalikud parandused, et auto läbiks tehnoülevaatuse esimesel korral ja murevabalt.