Uudised
07.03.2024

Mis liigub, see ...

Kuigi temperatuurid on veel nina näpistavalt jahedad, on kevad ikkagi vaikselt meie poole hiilimas. Enne, kui kevadised ja suvised suuremad sõitmised kätte jõuavad, on täpselt õige aeg auto üle kontrollida ja veenduda, et kõik on endiselt korras ja sõidukiga turvaline liigelda.
Siin on meie soovitused, mida kontrollida:
Suverehvid - aeg üle kontrollida, kas peatselt sõidukile alla minevad rehvid on piisava mustri sügavusega ning ilma defektide ja pragudeta.
Aku - Eestikülmad talved ei ole akudega sõbrad. Nüüd on hea aeg kontrollida, ega viimane talv ei ole akut tühjendanud või kahjustanud.
Pidurid ja veermik - need võiks lasta kontrollida spetsialistil üle. Talvel ja kevadel meie teedesse tekkivad löökaugud võivad teha liiga vedrustusele ja veermik võib vajada reguleerimist või hooldamist. Näiteks valeks muutunud kokkujooksu või rattakalde puhul võivad ka tuttuued suverehvid sügiseks olla tugevalt kulunud ja vajada välja vahetamist.
Voolikud ja rihmad - mis liigub, see kulub ja sõidukite puhul ei ole ükski komponent igavene. Seega tasub lasta peale talve üle kontrollida kapoti all voolikud ja rihmad. Nii ennetad suuremaid kulutusi.
Küsi hinnapakkumist