Kliimasüsteemi hooldus, täitmine ja remont

Eestis on suvi lühike ja palavad perioodid tulevad tihti üllatusena. Sellisel juhul on auto kliimasüsteem elupäästja, mis muudab kannatamatult palava auto mõnusalt jahedaks oaasiks. Seega, kui sa istud oma autosse ja kliimasüsteem ei puhu jahedat õhku, on see märgiks, et midagi on valesti.

Kui tihti on vaja teostada konditsioneeri täitmine?

Auto kliimasüsteem kasutab kompressorit tekitamaks rõhu ning tsirkuleerimaks külmutusagenti läbi kliimasüsteemi – tulemuseks on jahe õhk. Kui teemaks on kliimasüsteemi täitmine, siis enamasti räägimegi külmutusagendi lisamisest. Küsimusele „kui tihti“ ei ole ühest vastust, pigem sõltub see asjaoludest. Kliimasüsteemi ei pea regulaarsete intervallide tagant hooldama, nagu näiteks autol õli vahetama. Kliimasüsteemi ei pea ka iga paari aasta tagant täitma. Parim indikaator, et kliimasüsteem vajab hooldust või täitmist ongi see, kui autosse ei tule enam külma õhku või süsteem ei suuda eemaldada akende sisekülgedelt niiskust. Samuti tasuks auto üle vaatamiseks tuua siis, kui on märgata külmutusagendi lekkeid – kui märkad kilejat kihti kliimasüsteemi komponentidel või lekkeid auto põhja all.

Kliimasüsteemi täitmine

Kui oled auto hooldusse toonud, kontrollib spetsialist esmalt spetsiaalsete töövahenditega süsteemis oleva rõhu. See aitab tuvastada, kas kliimasüsteem vajab ainult täitmist, või eksisteerib kuskil leke, mille peab kõigepealt parandama. Kui esialgne test tuvastab lekke, peab tehnik teostama põhjaliku süsteemi kontrolli. Sinna kuulub rõhutest, kõikide torude ja lõdvikute visuaalne kontroll, andurite kontroll ning veateadete lugemine. Iga väikseimagi lekke peab parandama, sest kliimasüsteem vajab toimimiseks kindlat rõhku. Kui leke alles jääb, ei pruugi süsteem ka peale täitmist töötada. Kliimasüsteemi täitmise käigus eemaldatakse süsteemist kogu vana külmutusagent ning seejärel lisatakse värske külmutusagent sobivas koguses. Peale kliimasüsteemi täitmist kontrollib tehnik veel korra, et kliimasüsteem toimib korrektselt.

Kui kaua kulub kliimasüsteemi täitmisele ning mis see maksab?

Kui kliimasüsteemi on vaja vaid täita, on selle ajakulu ca üks tund. Aga kui vaja on diagnostikat ja/või parandusi, tuleb kindlasti arvestada mitme tunniga. Hinnapakkumise saamiseks võta palun ühendust lähima Carstop teenindusega oma linnas. Seda saab teha mugavalt meie lehel oleva kontaktivormi kaudu või teenindusse helistades.

Sinu auto pikaealisus sõltub sellest, kui kiiresti tekkinud probleemid lahendatud saavad. Kohe kui märkad oma auto juures midagi tavapärasest erinevat, too see lähimasse Carstopi esindusse, kus professionaalsed spetsialistid vea tuvastavad ja parandavad.