Pidurite kontroll ja remont

Pidurid on meie auto puhul elutähtsad. Sest kui mõni komponent pidurisüsteemis ei tööta, on autoga sõitmine lausa eluohtlik. Seega on äärmiselt oluline oma pidurisüsteemi regulaarselt kontrollida ja teostada hooldusi, kui nendeks vajadus tekib.

 

Kuidas aru saada, et pidurid vajavad hooldust

Auto pidurisüsteem on üsna pikaealine ning enamasti on vaja vahetada vaid teatud komponente. Siiski, teatud hetkedel, võib tekkida vajadus ka suuremate hooldustööde järele.

Sellest, et pidurisüsteem tahaks hooldust, annavad märku järgmised asjad:

  • Kriuksuvad või krigisevad helid. Kui pidurite suunalt tuleb kuuldavaid helisid, tähendab see enamasti, et piduriklotsid on kulunud ja vajavad vahetamist
  • Auto pidurdab jõnksutades või vibreerides. Kui pidurdamisel on tunda ebatavalist vibreerimist, tähendab see tihti, et piduriketas(kettad) on kõverad ning vajavad vahetamist.
  • Auto ei pidurda nii efektiivselt või piduripedaal on vajutamisel pehme. Sellise olukorra esinemisel peaks autot kontrollima võimalikult kiiresti. Sest ühel hetkel võid avastada end sõitmas selliselt, et auto pidurid ei toimi.

Kui Sinu autol on ükskõik millised probleemid piduritega, võta ühendust oma lähima Carstop teenindusega esimesel võimalusel.

Kontrollime auto üle, leiame probleemi ning teeme hinnapakkumise. Organiseerime ka kõik vajalikud varuosad, nii, et Sinul jääb üle vaid peale hooldust auto teenindusest ära võtta.

 

Sinu auto pikaealisus sõltub sellest, kui kiiresti tekkinud probleemid lahendatud saavad. Kohe kui märkad oma auto juures midagi tavapärasest erinevat, too see lähimasse Carstopi esindusse, kus professionaalsed spetsialistid vea tuvastavad ja parandavad.