Veermiku kontroll ja remont

Auto veermikule mõjuvad teel sõites mitmed kahjulikud jõud ning see on pidevalt koormuse all tänu ebaühtlastele teedele, veermikuosade kulumisele, vastu äärekivi sõitmisele jpm.

Auto põhja all on palju elemente, mis on haavatavad, alustades kütusevoolikutest, karterist kuni pukside ja väljalaskesüsteemini. Seega on soovitatav regulaarselt ka auto veermikku ja põhja all toimuvat kontrollida.  

 

Carstop’i teenindustes sisaldub veermiku hooldavate teenuste seas muu hulgas:

  • Pidurisüsteemi kontroll ja hooldus
  • Sillastend ja sildade reguleerimine
  • Amortisaatorite ja vedrude kontroll ja vahetus
  • Rehvide vahetamine ja balansseerimine
  • Pukside, liigendite ja rooliotse vahetamine
  • Muud võimalikud tööd

 

Kuidas ära tunda olukorda, kus peaks auto kontrolli tooma?

Puksid, liigendid ja rooliotsad on varuosad, mis üldiselt peavad vastu ainult lühikese perioodi. Kui kuuled auto põhja alt veidraid kolksuvaid helisid või roolis on lõtk, võib olla aeg tuua oma auto hooldusse.

Pidurite hooldusvajadusele viitavad kolm põhilist asja:

  • Kriuksuvad või krigisevad helid. Kui pidurite suunalt tuleb kuuldavaid helisid, tähendab see enamasti, et piduriklotsid on kulunud ja vajavad vahetamist
  • Auto pidurdab jõnksutades või vibreerides. Kui pidurdamisel on tunda ebatavalist vibreerimist, tähendab see tihti, et piduriketas(kettad) on kõverad ning vajavad vahetamist.
  • Auto ei pidurda nii efektiivselt või piduripedaal on vajutamisel pehme. Sellise olukorra esinemisel peaks autot kontrollima võimalikult kiiresti. Sest ühel hetkel võid avastada end sõitmas selliselt, et auto pidurid ei toimi.

Ülalpool mainitu, erinevate lekete esinemine või muu tavapärasest erinev põhja all tähendab seda, et aeg on auto kontrolli tuua lähimasse Carstop’i esindusse.

 

Carstop’i teenindustes teostavad professionaalsed ja pika kogemusega tehnikud põhjaliku kontrolli ning vajaliku hoolduse. Kui märkad oma auto puhul midagi ebatavalist, broneeri omale võimalikult kiiresti lähimas Carstop’i teeninduses hoolduse aeg.

 

Sinu auto pikaealisus sõltub sellest, kui kiiresti tekkinud probleemid lahendatud saavad. Kohe kui märkad oma auto juures midagi tavapärasest erinevat, too see lähimasse Carstopi esindusse, kus professionaalsed spetsialistid vea tuvastavad ja parandavad.